Popis tábora

Jedná se o příměstský tábor v Praze a blízkém okolí se zaměřením na outdoorové aktivity vhodný pro děti od 6 do 15 let. Program probíhá od pondělí do pátku, denně mezi 8 - 18 hod. 

Program

Lezení na skalách, bouldering, slaňování, splouvání řeky, geocaching, orientační sporty, nízké a vysoké lanové překážky, střelba ze vzduchovky, rafting, lanové centrum, lukostřelba, slack-line, jeskyňaření, bungee running atp.
Tábor je pojat jako celodenní zážitkový program, který každý den přináší jinou outdoorovou aktivitu. Program je sestaven z uvedené nabídky aktivit v závislosti na počasí. 

Dětem je po ukončení tábora zaslán odkaz na fotografie ke stažení.

Týdenní modelový plán: 

Pondělí           Sjíždění řeky Sázavy/ Ferrata                                                 Sázava/Pastýřská stěna

Úterý               Lezení na skalách, slaňování                                                  Srbsko

Středa             Lanové překážky, vodní hrátky, orientační hry                      Ondřejov

Čtvrtek            Jeskyňaření, slaňování, geocaching                                      Srbsko

Pátek               Rafting na divoké vodě, lanový park                                     Veltrusy, Praha

Jedná se pouze o modelový plán, který může být upraven dle věkového složení skupiny a s ohledem na počasí.   

Doprava na program

Pro dopravu na program využíváme vlaků a autobusů příměstské dopravy. Nejčastější destinace jsou Srbsko, řeka Sázava, lesy v Posázaví.

Příchod a odchod dětí na program

Shromaždiště dětí je na Praha Hlavní nádraží. Po domluvě je možné předávat děti lektorům přímo v místě odjezdu na program (Nádraží Holešovice, Nádraží Smíchov, Praha Háje apod.) Přesný rozpis odjezdů na program je zasílán rodičům krátce před zahájením akce, jakmile známe předpověď počasí. Odchod dětí z programu probíhá osobním převzetím dítěte v místě příjezdu z programu (Hl. vlakové nádraží, Nádraží Smíchov apod. dle zmíněného rozpisu), popř. opět na shromaždišti, nebo samostatným odchodem dítěte po podpisu "Prohlášení o samostatném příchodu/odchodu"

Stravování

Pro každé dítě je v ceně kurzu zajištěn celodenní pitný režim. Pro zájemce zajišťujeme teplý oběd (75,- Kč/den) v místě konání aktivit - buď navštívíme nejbližší restauraci, nebo dovezeme teplý oběd v krabičkách.

Vybavení dětí

Pořadatel zajistí veškeré vybavení potřebné pro program tábora. Použití vlastního vybavení (sedací úvazek, helma, záchranná vesta apod.) je možné pouze v případě, že se jedná o plně funkční certifikovaný výrobek.

Doporučené každodenní vybavení: lahev na pití, dopolední a odpolední svačina, pohodlné sportovní oblečení, pláštěnka, sportovní pohodlná obuv, pokrývka hlavy, popř. sluneční brýle, malý batoh na osobní věci.